We zien dat je Internet Explorer gebruikt, een oude en onveilige browser. Daardoor kunnen we je niet de mooie website voorschotelen die we zouden willen.
Je bent van harte welkom in elke andere browser zoals bijvoorbeeld Chrome, Firefox of Microsoft Edge. Wij wachten hier wel, tot zo!
Naast het leren van elkaar in de dagelijkse praktijk, is scholing belangrijk voor de ontwikkeling van medewerkers. De scholingen van Bartiméus zijn te vinden in het online Leerplein. De medewerker ziet in het Leerplein welke scholingen hij of zij heeft gevolgd en nog moet volgen. De teamleider ziet dit op teamniveau en de manager op klantgroepniveau. Door de informatie in het Leerplein kunnen we beter sturen op welke opleidingen nog aandacht nodig hebben.
Wat maakt dat een medewerker graag aan een scholing meedoet? Of wat zijn redenen om dit niet te doen? In de twee interviews hieronder lees je hoe dit is voor Gino en Nicole.
We hebben categorale scholingen, waarin je leert over visuele beperkingen, en niet-categorale scholingen, die gaan over persoonlijke en professionele ontwikkeling. De categorale scholingen ontwikkelen we samen met collega-organisaties die werken met mensen met een visuele beperking. Een voorbeeld van een categorale scholing is ‘visueel functioneren’. LACCS is een voorbeeld van een niet-categorale scholing. Deze methodiek kan ook gebruikt worden voor mensen die geen visuele beperking hebben.
Zoals eerder gezegd is de afgelopen jaren geïnvesteerd in het scholen van de medewerkers van VMB en Volwassenen in de LACCS-methodiek. Deze scholing bestaat uit meerdere modules. De scholingen worden gegeven door de betrokken gedragsdeskundigen. Eind 2025 heeft 38% van alle medewerkers van VMB en Volwassenen één of meerdere LACCS-modules afgerond. In 2026 gaan de andere woningen ook starten.
Voor de klantgroep Senioren is een scholing Methodisch Werken ontwikkeld, toegespitst op hun -context en de specifieke leefwereld van deze bewoners. Deze scholing wordt in juni 2026 gegeven aan de Eerst Verantwoordelijke verzorgenden (EVV-ers).
In het staafdiagram hieronder staan de verplichte niet-categorale scholingen. Per scholing is te zien welk percentage van de medewerkers voor wie de scholing verplicht is, de scholing gevolgd heeft. Wil je meer weten over het aantal medewerkers dat een scholing moet volgen en de precieze percentages? Lees dan de tabel onder het staafdiagram.
Tekstalternatief diagram en tabel:
Tabel met scholingen en het aantal medewerkers waarvoor de scholing verplicht is en het percentage dat hieraan voldoet, uitgesplitst naar drie groepen: VMB (Volwassenen met een Meervoudige Beperking), Volwassenen (Volw.) en Senioren (Sen.). De kolommen tonen:
De gegevens per scholing zijn: