Sorry, we ondersteunen geen IE

We zien dat je Internet Explorer gebruikt, een oude en onveilige browser. Daardoor kunnen we je niet de mooie website voorschotelen die we zouden willen.

Je bent van harte welkom in elke andere browser zoals bijvoorbeeld Chrome, Firefox of Microsoft Edge. Wij wachten hier wel, tot zo!

Top-10 Bartiméusboeken 2024

Bij Bartiméus blijven we ons inzetten voor een wereld waarin iedereen volwaardig kan deelnemen. We zijn trots op ons uitgebreide aanbod van boeken die inzicht geven, inspireren en ondersteunen. Hier is de top-10 van de meest gedownloade en verkochte titels van dit jaar.

Placeholder

Nummer 1

Mentaliseren kan je leren 

479 bestellingen en downloads 

Handreiking voor begeleiders van mensen met een visuele en/of verstandelijke beperking om problematische gehechtheid, psychiatrische stoornissen en gedragsproblemen aan te pakken.

Dit boek is ontwikkeld binnen de academische werkplaats Affect-us (voorheen Sociale Relaties en Gehechtheid), waar Bartiméus aan deelneemt.

Cover van het boek Mentaliseren kan je leren

Nummer 2

Gehechtheid in de praktijk 

339 bestellingen en downloads 

Inzicht en praktische handvatten voor professionals die werken met kinderen, jongeren en volwassenen met een visuele en/of verstandelijke beperking, gericht op het versterken van hechtingsrelaties en het aanpakken van gedragsproblemen.

Dit boek is ontwikkeld binnen de academische werkplaats Affect-us (voorheen Sociale Relaties en Gehechtheid), waar Bartiméus aan deelneemt.

Cover van het boek Gehechtheid in de praktijk

Nummer 3

Met elkaar 

272 bestellingen en downloads 

Een eerbetoon aan de ervaringsdeskundigen van de academische werkplaats Affect-us, waarin hun verhalen en inzichten worden gedeeld over hoe ze met een beperking zijn opgegroeid en hoe ze anderen helpen in hun leven. 

Dit boek is ontwikkeld binnen de academische werkplaats Affect-us (voorheen Sociale Relaties en Gehechtheid), waar Bartiméus aan deelneemt.

Cover van het boek Met elkaar

Nummer 4

Spelen! Natuurlijk! 

151 bestellingen en downloads 

Handreikingen voor ouders en begeleiders om beter contact op te nemen met kinderen met een visuele beperking door middel van speelse interactie.

Dit boek is ontwikkeld binnen de academische werkplaats Affect-us (voorheen Sociale Relaties en Gehechtheid), waar Bartiméus aan deelneemt.

Nummer 5

Zo kan het ook 

120 bestellingen en downloads 

Praktische handvatten en adviezen voor het aanleren van dagelijkse vaardigheden aan blinde en ernstig slechtziende kinderen en jongeren, geschreven voor ouders, verzorgenden en begeleiders.

Nummer 6

CVI experience (Nederlandse versie) 

117 bestellingen en downloads 

Simulatie van visuele verwerkingsproblemen om inzicht te geven in de gevolgen van cerebrale visuele stoornissen (CVI) bij kinderen, jongeren en volwassenen.

Nummer 7

Mijn kind heeft CVI 

99 bestellingen en downloads 

Handboek voor ouders met een jong kind dat een cerebrale visuele stoornis (CVI) heeft. In het boek worden handvatten aangeboden om in dagelijkse situaties rekening te houden met de visuele problemen van het kind.

Nummer 8

Gehechtheidstherapie 

77 bestellingen en downloads 

Praktijkvoorbeelden van Integratieve Therapie voor Gehechtheid en Gedrag (ITGG) bij mensen met een visuele en/of verstandelijke beperking, gericht op het creëren van een veilige gehechtheidsrelatie om gedragsproblemen aan te pakken.

Dit boek is ontwikkeld binnen de academische werkplaats Affect-us (voorheen Sociale Relaties en Gehechtheid), waar Bartiméus aan deelneemt.

Nummer 9

Ouderen die moeite hebben met zien en horen 

72 bestellingen en downloads 

Praktische adviezen voor professionals, ouderen en hun familie over hoe ze dagelijkse taken kunnen aanpakken en aanpassingen kunnen maken om het leven met slechter zicht en gehoor makkelijker te maken. 

Nummer 10

Kinderen die slecht zien 

62 bestellingen en downloads 

Inzicht in wat slechtziendheid betekent voor een kind en zijn omgeving vanaf de kinder- en jeugdjaren tot aan de jongvolwassenheid. Het boek is gericht op ouders, vrienden, artsen en leerkrachten. 

Al onze uitgaven

Deze en onze andere boeken hebben in 2024 meer dan 3300 mensen bereikt! Mensen die zelf slechtziend of blind zijn, hun omgeving en professionals die werken met mensen met een visuele beperking, allemaal weten ze onze boeken te vinden.

Bekijk al onze publicaties

Leestip: Nog niet uitgekeken

Het boek 'Nog niet uitgekeken' is geschreven voor mensen die op latere leeftijd minder goed gaan zien en bij wie een bril of lenzen niet meer helpen. Het boek biedt inspiratie en praktische tips, ook voor professionals die met deze doelgroep werken.

Het boek is geschreven door ervaringsdeskundigen en professionals. Het boek is in 2023 uitgegeven door Kennis Over Zien, het kennisplatform waarin Bartiméus, Koninklijke Visio, Robert Coppes Stichting, Oogvereniging en MaculaVereniging samenwerken aan het ontwikkelen en delen van kennis over visuele beperkingen.

Lees meer over Nog niet uitgekeken en download het gratis!